Menu
×

Sposoby na zamarznięte auto zimą – poleca wypożyczalnia samochodów Eco Rental

Sposoby na zamarznięte auto zimą – poleca wypożyczalnia samochodów Eco Rental

Walka z zamarzniętym ❄️autem nie jest łatwa. Każdy z Was na pewno ma swój sprawdzony sposób jak skutecznie pozbyć się lodu, śniegu i szronu. A co sądzicie o poniższych?❓
✔️Polewamy problematyczne miejsca ciepłą wodą – tylko w ostateczności. Pamiętajmy jednak, że po takim zabiegu mokre elementy należy zawsze dokładnie wytrzeć. Dotyczy to w szczególności uszczelek oraz drzwi po wewnętrznej stronie, a także z zamka.
✔️Topienie lodu za pomocą suszarki. Zajmuje to trochę więcej czasu niż polewanie wodą, ale jest bezpieczniejsze. Minus? Konieczność podłączenia urządzenia do prądu, co w przypadku parkingu z dala od bloku może być niewykonalne.
✔️Zamarznięte szyby w aucie traktujemy odmrażaczem. Rozpuszcza on lód i ułatwia jego usunięcie z szyb, a także drzwi. Nie musimy wtedy skrobać szyb. Odmrażacz nie poradzi sobie jednak z grubym lodem, a do oczyszczania drzwi trzeba stosować go z umiarkowaniem, a po otwarciu drzwi oczyścić uszczelki.
✔️Otwieramy drzwi i uruchamiamy nawiew. Dopóki silnik się nie zagrzeje, powietrze będzie chłodne, ale gdy po kilku minutach temperatura będzie rosnąć, warstwa lodu na szybach zacznie odpuszczać. Wówczas łatwiej pozbyć się jej przy pomocy skrobaczki.
Sprawdź na Facebooku

Powrót na stronę główną

Copyright © 2017 by Eco Rental Sp. z o.o. Realizacja: Konsorcjum Arefiew

Made with by IT44.pl.